Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

GALAXY PETYŠA TOUR 2012
16.6.2012 Rožnov pod Radhoštěm
58 km
Strejda 26.abs, 13.kategorie, čas 2:45:07
Štětináč 64.abs., 30.kategorie, čas 3:04:30
Pinďa 81.abs., 40.kategorie, čas 3:12:17 s defektem
Jarda nedojel


VÍCE O ZÁVODĚ

Třetí závod galaxy série se jede v Beskydech, start Rožnov pod Radhoštěm. Trať po leta stejná, letos tejden před závodem celkem déšt, takže povrch chvílema vykazuje známky bahna...zní to blbě, ale co bysme si bez toho bahna a asi třech louží na trati počali si těžko představit - asi jediná věc která trochu chladí, jinak himl hergot obloha pálí až hrůza. Start tradičně u kina přesně v poledne, ideálně načasovaný, takže kdo nestojí ve stínu (pruh o šířce metr dvacet pod startovním obloukem) se rovnou usmaží, z kdekoho to chčije fest a i kategorie bábovek otírá kapesníčkama kapky potu. Start - jedem "na zahřátí" do kopce, stopade vejškovejch, z koho neleje je asi divnej, krátkej sjezd bahništěm, ideální nasadit ochranou pleťovou masku a pak maso na Velkej Javorník do devět stovek vejškovejch. Na čele dupou borci Fojtík a Ivanov, podle času jim to asi jede, zatímco borci našeho týmu postupně chcípaj jak leklá ryba. Strejdovi se moc nechce, ale bojuje někde ve čtvrtej až pátej desítce, Štětináče někde kolem stovky v pořadí kropí zimnice hned ve druhým utáhnutym kopci, Jarda jak zpráskanej pes vyjede na Javorník, vodpálí to dolů a tam to balí a radši jde loudit něco k pití od místních bábovek. Hraje to na city a tak vyloudí vychlazenou vodu za luxus 13 Kč. Kdyby v tu chvíli nevypadal jak terminátor s tunovým nánosem bahna na ksichtu, určitě by vyloudil i telefonní číslo. Tou dobou asi ještě škube Pinďa hřebíky z pláště, si to asi zkrátil přes železářství, protože má v plášti rovnou tři najednou, což tedy normální smrtelník nepochopí (?).
Jede se druhá část závodu, kterou vystihuje jak jinak než jízda do kopce po širokých cestách, kopec proloženej jednou občerstvovačkou, kde se doslova chlastá vo sto šest. Vedro někde k 34°C. Trať vede až pod hřebem Radhoště někam k 1000 m.n.m., snad hodinu nahoru a pak pět minut dolů kolmo na vrstevnice do Bácova, znovu napít a poslední výtah nahoru, kterej už je dost na palici. Rychlej sjezd, kličkovaná po cyklostezce mezi turistama, mazanice v bahně na závěr, sjezd po golfovým hřišti, hodit tam navoko závodní výraz a po louce do cíle.
V druhej půlce závodu přepíná kontrolky Strejda a hází tam režim stíhačka. Do cíle to stihne na 26.absolut a 13.kategorie za 2:45:07 a prej by jel dál, což tedy normální smrtelník nepochopí. Štětináč druhá půlka taky trochu zmrtvýchvstání, 64.abs.a 30.kategorie za 3:04:30 je ale maximum. Pinďa snad z posledního místa ztrácí chuť závodit a jede na jistotu, cíl 81.abs. a 40 kat.za 3:12:17. Spurt o první flek dává líp Ondřej Fojtík a vítězí v čase 2:23:56 což tedy normální smrtelník nepochopí...

Průběžný pořadí Galaxy-série - kategorie A19-29
1.Strejda - Explosiw Bike Team                         238 b.
2.Jakub Truksa - Atombike Trek racing team     234 b.
3.František Haitl - Galaxy Cyklošvec                  225 b.
...
8.Pinďa - Explosiw Bike Team                           194 b.
9.Štětináč - Explosiw Bike Team                        191 b.

Průběžný pořadí Galaxy-série - kategorie B30-29
1.Martin Janů - Velosport Valenta Scott Team   247 b.
2.Stanislav Kejzlar - www.vikingfootwear.cz    224 b.
3.Libor Šaroun - CKK Znojmo                            220 b.
...
132.Jarda - Explosiw Bike Team                         50 b.úchyl strejda :-) (foto kolárna team)

foto Jan Reiner (kolárna team)
IMG_3362a.jpg
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one