Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

ŠKODABIKE - Plzeň - Sobota 14.5.2011

WEB závodu

VÝSLEDKY ZDE

FOTKY ZDE

Fotky KTFOTO TOMIXX

Plzeňský škodabike má za sebou už osmý zářez a že je o něj pořád zájem potvrdily i statistiky - 1284 bikerů přihlášeno, 1112 bikerů spatřilo cíl. Letos navíc vyšlo parádně počasí, to spolu s ulízlou tratí dovolilo zajíždět hodně rychlý časy, i když Zlámalíkův rekord na trati 60 km z roku 2007 (2:06:34) odolal a letošní vítěz Tomáš Kozák (Focus) zajel čas 2:10:31.

Hlavní závod 60 km - Kolem 350 ti převodníků se roztočilo přesně v 10hod na trať hlavního závodu. A hned od začátku makal v čelní skupině i Strejda, pod Radyní za to vzala trojice Kozák, Novotný, Reeh, s těma se jet nedalo, přesto Strejda dál bojoval o bednu. U Kozlu se pak sjela trojka, bojující o 4.-6.flek celkově a 2.-4.flek v kategorii, v ní Strejda a hodně nadupanej Venca Hlaváč (AC Sparta Praha) a Michal Kesl (GO! Nutrixxion), těžko tuhle skupinku nějak zredukovat, v cílovým spurtu naopak oni zredukovali Strejdu a tak na něj zbylo zklamání v podobě čtvrtýho místa v kategorii M19-29 - čas 2:13:45, dvě desetinky sekundy za třetím... Jen pár minut za Strejdou se v čase 2:24:39 do cíle přiřítil Pinďa, kterej i přes velký křeče ovládl napínavej spurt pěti borců a tím vybojoval 8.flek v kategorii M19-29. V tu chvíli už to neměla do cíle daleko ani Ivča, která sváděla obrovský boj se svojí sokyní Janou Martínkovou (Cyklotrenink.com), nejdřív trochu ztrácela, pak ale přeřadila na vyšší stupeň a rozpoutala plzeňskej masakr chlustinovou pilou, díky kterýmu se dostala do vedení. Závod pro sebe nakonec rozhodla v těžších sjezdech, když brzdy nechala nahoře nad kopcem, vypla mozek a vono to vyšlo! Čas 2:40:16, první místo s náskokem minuty a půl. Paráda! Ještě jednoho makáče jsme měli na trati hlavního závodu, tím byl Tvaroh, kterej v kategorii veteránů nad 50let dokončil dvanáctej v čase 2:48:35.

Závod na 30 km - Pět minut po startu chrtů na trase 60 km se vrhli na start ultra chrti na trase 30 km. Tady byl nejrychlejší vysokoškolák Petr Tatíček (Kellys Bikeranch Team) v neskutečným čase 1:06:06. Z explosiwáků se s touhle tratí rozhodli popasovat Jarda, Máca, Slavoj a Štětináč. Mácovi vedla trať závodu skoro za barákem, takže měl speciální motivaci, místo najetých kilometrů dal do závodu spíš srdce a v cíli to bylo vidět - čas 1:28:20 a 115.flek absolutně. Drsnej souboj loket na loket sváděli po celou dobu závodu Jarda a Slavoj, dlouho jel vpředu Jarda, ve výjezdu na Radyni zaútočil Slavoj, v následným sjezdu ale Jarda pustil svýho oře střemhlav dolů, předjel Slavoje a až do cíle jel palbu, která mu vynesla 71.místo absolutně v čase 1:23:29. Jen o třináct vteřin později došpurtoval do cíle Slavoj na 72.místě. Už po sedmý z osmi ročníků zdolal škodabike Štětináč, tentokrát v čase 1:14:54 na 19.místě absolutně. 

foto od ktfoto.com, tomixx (díks)
DSC08491.jpg
DSC08534.jpg
DSC08535.jpg
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one