Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
PŘEŠTICKÁ 50 - Přeštice - Sobota 10.9.2011
Strejda 3.abs/2.kat.do40, Štětináč 15.abs./9.kat.do40, Tvaroh 25.abs./2.kat.50-59, Jarda po defektu 46.abs./30.kat.do40
VÍCE O ZÁVODĚ
VÝSLEDKY
První ročník Přeštický padesátky sice nebyl v našem dlouhodobým plánu, ale závod se jel skoro za barákem a tak bysme byli pěkný troubové kdybysme nejeli že? A tak sme jeli. Dokonce i Strejda vyměnil účast na Sudetech za Přeštice, což sou trochu ambice dolů, ale ject sám takovou štreku do Sudet je na pytel. Přeštickej závod měl bejt malinkej, skoro dvěstě lidu na startu je tedy nečekanejch. V dresu Explosiw eliťáci Strejda a Tvaroh a kocovinou postižený Jarda a Štětináč.
Start v pravý poledne za extra vyletněnýho počasí. Hned po startu letí balík asi 5 km asfaltem a je to docela "hárdkor" každou chvíli guma drhne gumu, balík ale kupodivu nepopadal. Konečně terén a hned první stoupání, jasný tři favoriti Šindelka (Velosport Domažlice), Petr Soukup (Nissan Dolák) a Strejda hned trhaj peloton na hadry, někde na desátym km se ale odpárá i Strejda a zbytek závodu šlape snad rukama páč nohy si asi vzaly dovolenou. Cíl tedy třetí flek absolutně v čase 1:54:32 s osmiminutovým nákladem od vítěze Petra Šindeláře. Těžkej boj v kategorii M50/59 svádí na trati Tvaroh, nakonec úspěšně a veze si domů pohár za druhej flek, když nestačí jen na vítěznýho Pepika Fidranskýho (Cykloservex Chotěšov). Smůla potkává Jardu, kterej bojuje někde kolem 20.-30.absolut, v rychlym sjezdu kolem zříceniny hradu Skála jede doraz, dělá ale gumu a padá až na 46.flek cíl. Štětináč tradičně přepálenej začátek, se nepoučí, v nej kopci na Holej Vrch si navíc trochu ublinkne, takže trápení až do cíle na 15.absolutně.

Jinak závod povedenej
, trať rychlá, super brod, značení a zajišťění trati parádní, občerstovačka z kopce, takže pořadatelé měli ionťák až za ušima. Jen trochu zmatek při vyhlášení a tombole...  


fotky www.copr.cz, Martin Lautner, Josef Kubát, Karel Beneš, Honza Dyrczyk...
113.jpg
50MTB_13.jpg
50MTB_24.jpg
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one