Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
SPOKE MARATON - Kralovice - Sobota 27.8.2011
Trať 90 km-Strejda 3.abs./2.kat.DM19, Pinďa 6.abs./4.kat.DM19
Trať 50 km-Štětináč 21.abs./6.kat.KM19, Jarda 33.abs./11.kat.KM19
Poslední prázdninovej víkend se v Kralovicích na sever od Plzně jel osmej ročník závodu SPOKE Kralovický maraton. Loňskej ročník vygradoval až na úroveň Českýho poháru, letos se všechno vrátilo do úrovně místního maratonku – závodilo se na tratích 92 km (1991 vejškovej metrů), 56 km (1106 vejškovejch) a 25 km. Tratě byly namotaný podél řeky Střela, nejdřív palba dolů k řece, pak prudkej výšlap nahoru, pak zase dolů, nahoru, dolů, nahoru.., to všechno bylo okořeněný pěknýma singlíkama mezi smrčkama, kde to každej bral hlava nehlava, páč potkat tam vzteklou bachyňi bylo dost reálný. Nechyběla ani pěkná porce brodů přes Střelu, takže jedna noha nezůstala suchá…
V osm hodin ráno start závodu trasa 92 km, na startovní lajně zevlujou i Pinďa a Strejda v dresu Explosiw. Hodně lidí asi zaspalo, startovní pole je dost vychrtlý, sotva čtyři desítky bikerů. Start, první kiláky asfalt, jede se piánko, pak terén, trochu se cukne první čtyřka, v ní Strejda, dva „iveťácí“ a jeden borec sodafrešák, kerýho brzdí defekt, takže čelo dlouho diktujou tři S-Worksy. Pinďa jede hned v další skupině s krajany Lukasem (2V Bikers) a Martinem Vítojc (Radyněbike), tahá to hlavně Martin, Pinďa jede kašičku. Strejda bejčí až přerve řetěz, dá si kafíčko a čeká na Lukase, kterýho pasujem do role domestika, resp.pojízdný nejtovačky. Lukas nejtovačku půjčuje (příště už to bude drahý), rychlá oprava a jede se stíhačka až do cíle, proložená luxusním letem přes řidítka hlavou do stromu, zůstala tam trocha krve ze sedřený nohy a hlavně kus zubu, ale není čas to sbírat, letí se dál do cíle, kde Strejda nakonec o tři minutky nestačil jen na čerpadláře Josefa Havla a Pavla Michala a dává to třetí absolutně a druhej kategorie za 4:16:00. Takže voko za voko, zub za prize money… Pinďa opět jistota bez větších prasáren a karambolů, nakonec to hodilo místo šestý absolutně a čtvrtý v kategorii časem 4:28:04. Před nim dojel Martin Vít a minutu za ním Lukas, oba na bedně v kategorii.
  
 
To už odstartoval i závod na trati 56 km a tam se ocitli Štětináč s Jardou Samem, za svobodna Kulhavým. Jarda večer před závodem trochu požil a ještě se zvostra pustil do generálky svýho biku…výsledek, start v 11:00, čas 10:55 a Jarda sundaný kliky a hudruje cosi, že to ještě není vono. Zpoždění má naštěstí i startér a tak se něco po jedenáctej pohne balík cirka 150 bikerů vpřed. Štětináč si hraje na supermana a tak se nerozjetej ve snaze dojet v protivětru první skupinu odpárá už po třech km do kategorie těžce přepálených, Jarda jede v těsným závěsu a bike funguje na jedničku. Štětináč se naštěstí trochu zmátoří a motá se tam mj.s Temelínem (2V Bikers), kterej má trať echt zmáknutou. V jednu chvíli už má Temelín našlápnuto k úniku, ale v rozhodující chvíli trochu zachrápe, přejede odbočku a ještě si nafackuje o větev, únik se tak nakonec povede Štětináčovi, kerýmu se celkem daří i finiš závodu a tak v závěru pojede ještě pár jedinců, poslední km ještě taktika na záverečnej spurt, kde dojde na vyhrocenej duel jmen Chlup a Štětina – cíl 21.absolutně, 6.kategorie, čas 2:43:08. Jarda jede celej závod na dohled, únava se neprojevuje spíš naopak, pivní výpary dodávaj spoustu elánu do závodění a tak vidí cíl nadšenej z trati 33.absolutně, kategorie 11, čas 2:54:55. Vítěz Petr Tomek (TOITOI Cykloklub Slaný) čas 2:20:18. Nejkratší variantu na 25 km vyhrál v čase 1:05:54 Pavel Hauer z Čižic.

 

 

 

Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one