Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
JESENICKÝ SUROVEC - Jesenice - 16.10.2011
Strejda 8.abs./4.kat., Pinďa 13.abs./7.kat., Štětináč 35.abs./9.kat.
VÍCE O ZÁVODĚ
VÝSLEDKY
Konec bikový sezóny je tu a tak o víkendu dáváme tradiční Jesenickej uzavírák. Původně avizovaná mega účast našeho týmu se redukuje na čtyři kousky a to ještě Strejda jede bez svýho registrovanýho partnera Spešla a z popelnice tahá veterána Racingový Ravíčko se zadřenou vidlicí, Ivča falšuje lékařskou zprávu a jede i přesto, že po zlomenej klíční kosti to není ještě tak úplně ok, Pinďa si přitápí horečkou a Štětináč se vymlouvá na rýmičku. Cíl tedy nic extra.
Jedou se tradiční traťě 22 km a 47 km, my volíme tu delší. Tejden před celkem propršel, takže trochu obavy z bahna, ale prej neni. Start posunutej na 11h kvůli zimě, obloha parádní azúro. Na startu dvěstě lidu, favoriti Kozi Kozák (Focus), V.Veverka (RockMachine), P.Tatíček (Kellys Bikeranch) a hafo dalších. Start v klidu, pak první zápletka v údolí bahna, kde to dost padá na hubu, padaj dost vostrý slova a je celkem sranda. Smůla tu potkává Ivču, jeden ambiciózní borec ji tady bere zezadu a vyautuje jí kotouč a šaltr, Ivča pak ještě v jednom místě lehne k zemi a závod tak radši po prvním kole balí.
Čelo jedou zmíněný favoriti ještě s Davidem Jandou (Author Xterra), první okruh za 51 minut. Strejdovi nefunguje nic, navíc rozmazlenej z fulla nějak s pevňákem neumí splynout a tak dostává pěkný kopance do zadku, jede jedenáctej za 55:36, 13.abs.Pinďa za 56:51 a 27.abs.Štětináč za 59:32.
Jede se druhej, těžší okruh a hned pěkně zvostra stoupání od Fikačských rybníků, kdyby jel s námi kolega Fíkáč, byl by hrdej. Kufruje tady Pinďa a ztrácí cenný minuty. Štětináč se chytá jednoho RockMachiňáka a daří se ject celkem slušný tempo, poslední kopec z Klečetnýho totální smrt a závěr závodu už nemá se závoděním nic společnýho, cíl propad na 35.absolutně a 9.kat.M1 v čase 2:12:55. Těžkej boj až do cíle letí Pinďa, kterej jede západočeský derby, který pro sebe rozhoduje v závěrečným sjezdu, absolutně to dává na třináctku a sedmičku v kat.M1 za 2:04:42. A vykuk Strejda si několikrát trénuje nasazování řetězu, boj o bednu se mu tak vzdaluje a cíl vidí čtvrtej v kat.M1 a osmej celkově, čas 1:59:41.
Absolutně vítězí Vlastimil Veverka za 1:48:22, druhej David Janda -1:06 a třetí Tomáš Kozák -1:21.      
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one