Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
DÚŠA KAP - Chocenice/Žákava - Sobota 13.8.2011
VÍCE O ZÁVODĚ
VÝSLEDKY
DÚŠAKAP 2011 CELKOVĚ

Dvojzávod v rámci hobíckýho poháru Dúšakap 2011 se jel v Chocenicích a v Žákavej. Prezenčka ráno v Žákavej a pak hromadnej přejezd na 1.etapu do Chocenic. Za Explosiw je tu Pinďa, Strejda, Štětináč, Tvaroh a Víťa, i když Strejda se Štětináčem tu vlastně nejsou, maj tradičně zpoždění a tak makaj první etapu už směrem na prezentaci, extrém zajíždí Strejda, Plzeň-Žákavá za slabou třičtvrtěhoďku, ale i tak s půlhodinovym zpožděním. Přejezd v klidu. Start Chocenice už v klidu není, start široká louka, přesto to vzadu trochu popadá, čelo jedou Pinďa, Strejda a dvouvéčkovej Lukas, dávaj to hodně vostře, na houďasjumpu přes cestu si tak od „čumilů“ vyslouží výstižnou přezdívku hovada. První hovado v cíli Strejda za 1:07:35, druhej Lukas 1:09:25, třetí Pinďa 1:12:09 a tak tu máme zápletku o celkovýho vítěze, Lukas nebo Pinďa – rozhodne Žákavá. Další trojka bojuje už s menšim odstupem, čtvrtej flek a první v kategorii nakonec urve Vraťas, před Radkem a Termelínem. Pak už dojížděj lemry, kterejm kraluje Štětináč, před Houďasem a Vašínem, desítku uzavírá dvojice Libor Vlach a Marťas Klárojc – host z Moravy. Spokojenej, dvanáctej celkově a třetí v kategorii veteránů vidí cíl Tvaroh, kerej se vrátil po velkym crashi na Králi Šumavy-malinkej respekt z trati tam byl, ale pude to. Víťa přerval řetěz ve druhým kole a z gutově rozjetýho závodu odstoupil - škoda, že Žákavou už nejede.
 
Po závodě se nacpem těstovin a štrůdlu, trochu zmoknem a následuje přejezd do Žákavý, Pinďas se ještě popere z defektem, takže zdržení a za odměnu zmoknem ještě jednou, tentokrát už vostřejš a s příchutí bahna.

Druhá etapa rejs Žákavá, celý se to motá v lese v Kamensku u Blovic a trať není žádná prdel, zase dominuje dlouhej výjezd ze Zdemyslic, dvakrát těžkej sjezd ze skály, letos se i jednou škrábem po skále nahoru, takže si na svý přijdou i ty co maj rádi bahno za nehtama. Jede se i tradiční malej brod, letos ho během závodu někdo okoření kamenama a klackama, asi nějakej chatařskej mindráček. Start, první kopec a hovada mizí v dáli, druhá grupa vedená Vraťasem jede taky ve stejným složení, jen se jim tam motá ještě Štětináč, kterej je tak vydřenej z toho že tam visí, že se málem zabije na skále. Hovada jedou jinou ligu a tak si první v cíli točí regener 10° Strejda v úchylným čase 1:11:27. Minutu a půl za nim finišuje Lukas a vyhrává tak celkově v poháru, Pinďa v cíli třetí a celkově bohužel neobhájil a letos druhej. V posledním kole nejdřív klátí křeče Radka, dochází Termelínovi a Vraťas spokojeně pobrukuje, že Termelín nestíhá a v celkovym pořadí ho nedá. Jako správná hyena se situace chopil Štětináč a dojíždí čtvrtej celkem, v kategorii M0 třetí, takže je bedna celá modrá explosiwácká. Tvaroh po boji i v Žákavej zajíždí třetí flek v kategorii M2. Zajímavý je, že právě tahle „dědkovská“ kategorie byla jasně nejobsazenější, mladý byly asi na fejsbůku…
Jinak závod parádní, tratě nádherný, boje náročný, o to víc chutnalo cílový pivko. Tenhle závod by si větší účast zasloužil. Příští rok maj 2Véčkaři desátý výroči a prej to oslaví čtyřetapákem…uff.
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one