Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

STRÁNKY ZÁVODU
VÝSLEDKY ZÁVODU ON-LINE

12. - 13. 6. 2010
AMULET 24 HOD"TĚŽKÁ POHODA"
Mistrovství ČR v MTB závodě na 24 hodin

První letošní „čtyřiadvacetihodinovka“ se jela v Liberci v areálu Vesec a rovnou jako Mistrovství České republiky.

Pro tenhle závod jsme postavili tým v kategorii FMIX (4členné smíšené týmy) a to ve složení Ivana, Luboš, Pinďa a Štětináč.

Start je naplánován tradičně na pravé poledne a do role běžce pasujeme hasiče Luboše. Běh zvládá výborně, i kolo bylo bez chybičky a tak se na první předávce objevuje v čase 33:38 a hned na třetím místě v kategorii, další minutku k dobru přidává Štětináč na druhém úseku a další dvě Pinďa na třetím. To nakopává i Ivanu, která mezi ženskýma zajíždí jeden z nejlepších časů. První komplikace přichází v pátém kole, nadrženej Luboš to ve výjezdu přes hranu asfaltu posílá až moc ostře, dělá gumu a je z toho ztráta deset minut, naštěstí to ale na takovém závodě nic neznamená. Dál držíme třetí flek, první dva týmy, Heliosáci a hlavně Ski a Bike centrum Radotín jsou ale nad naše síly.

Kolem sedmé večer, když se s tratí zrovna pere Luboš, přichází dešťová smršť, která spláchne celou trať a dělá z ní jedno velký bahniště, který nás doprovází až do konce závodu. To co šlo do teď jet s vypětím všech sil, najednou nejde ani jít. Štětináč přebírá štafetu po Lubošovi a v prvním největším kopci, kde je bahno nad kotníky, se dvakrát klouže z kopce po zadku se zapíchlým převodníkem v noze...hned na to se s tratí pere podobně Pinďa, všechny časy na kolo jsou cca o 5 minut horší, v tuhle chvíli přestáváme chápat sólisty, kteří z toho biku prostě neslezou...

  

(foto fajnofka)

Těsně před setměním vyráží na trať Ivana, ale ukázkově sebou sekne na asfalt hned za časomírou, hodně efektní pro diváky, naštěstí bez větších následků. To už ale přichází noc, tady se bude rozhodovat, většinu noci jedeme ve třech, Ivanu budeme potřebovat nejvíc nad ránem, až na nás padne ta největší deka. Stále spolehlivě jede Pinďa, za to Luboš se Štětináčem odflákli přípravu a tak jim přední světlo svítí víc do očí než na trať. Štětináč navíc v jednom sjezdu trefuje neviditelný kámen a ten ho katapultuje přímo do lesa. Nezvedá se zrovna lehce, ale všechny odřeniny jsou schovaný pod bahnem, takže to vlastně ani nebolí...Noc se nám celem daří a v jednu chvíli máme dokonce na dostřel na deset minut i druhý Heliosáky, ale hlídaj si nás a hned po chvíli už mají zase slušný náskok. Neskutečný výkon v tu chvíli podává i vedoucí sólo muž Tomáš Kozák, který jede prakticky bez zastávky celou noc a tím rozhoduje o celkovém vítězství. Nerozhodil ho ani urvaný šaltr a na půjčeném Focusáku od Ivany zajíždí jeden z nejlepších časů :o)

Nad ránem přichází očekávaná depka, pocity jak při návratu z hospody s kocovinou, navíc všude mlha, zima, mokro, bláto...Přichází chvíle pro Ivanu, která je naopak v neděli zvyklá vstávat k plotně :o), zajíždí výborný časy a definitivně tím rozhodujeme o třetím místě. Dopoledne už to nějak doplácáme a jsme v cíli, na kontě 34 kol a 408 najetých kilometrů. Jen 1x defekt, 3x crash, jedenácté místo absolutně a třetí v kategorii FMIX. Gratulace do Radotína i Heliosákům, příště jim zavaříme víc :o) Velký respekt před všemi sólisty, především pak před vítěznám Tomášem Kozákem, který v těhle podmínkách zvládl ujet 372 km. Skvěle zajeli i 2V Bikeři, v kat.FM se  Důša, Temelín, Vašín a Vraťas rvali o třetí flek, ale bohužel přes noc o něj přišli a zpátky už ho nevybojovali, naopak dědkové v kategorii veteránů to dotáhli až na místo druhé! Absolutně pak zvítězila nadupaná čtveřice BIG SHOCK TEAM (Nebesář, Nestler, Plašil, Šafránek).

Další 24 hodinovka bude koncem července naše oblíbená v Berouně...


REPORTÁŽ ČT4 SPORT (Spurt od času 10:00)
FOTKY OD PRDUCHA
FOTKY EXPLOSIW
REPORT MTBS
REPORT IDNES
REPORT,FOTKY,VIDEA (Wild Geese FC)
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one