Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
BESKIDY MTB TROPHY - Istebna - Čtvrtek 23.6.2011
Ivča, Pinďa a Strejda na etapáku v Beskydech...

26.6.2011 - 4.ETAPA - Skrzyczne, 72 km, 2 991 m převýšení
Závěrečná etapa Beskydskýho etapáku měřila 72 km s převýšením necelých tři tísíce a kdo čekal, že se pojede po vzoru Tour de France po rovině s šampaňským v ruce se hodně splet, jel se totiž zase slušnej masakr. Vyvrcholením etapy bylo stoupání na Male Skrzyczne ve výšce přes 1200m. Aspoň jedno etapový prvenství si připsal náš Radek Šíbl, etapu vyhrál v čase 3:50, jen o pár vteřinek před Bartoszem Janowskim, kterej ale vyhrál s přehledem celkově. Třetí v etapě i celkově dojel Wouter Cleppe z Bulharska. Trochu vochrápanej byl zpočátku etapy Strejda, pak se ale solidně rozjel a měl našlápnuto na nejlepší Beskydskej výsledek, deset kiláků před cílem si ale uhnal defekt na asfaltu a cílem nakonec projel 31.v etapě a 29.celkově – takže paráda a zatímco se většina bikerů ze závodu teprve vzpamatovává, Strejda už teď běhá po Plzni jak nadržená kačenka, jen už aby se zase jelo do Beskyd. I poslední zbytky sil vysály Beskydský kopce v poslední etapě z Ivči, takže cíl protnula mírně v komatu. V závodě se navíc nevyhnula několika kotrmelcům a tak dokončila slušně zkérovaná, ale šťastná, čtvrtá mezi ženskýma a do dvouset celkově. Co dodat, snad jen velký uznání! Ostatní západočeši se s tratí poprali taky víc než dobře, v pořadí to hodilo 34.Martin Vít, 48.Ondra Bílek, 61.Ondra Krejčík a 142.Jirka Kovařík. Do poslední etapy vůbec neodstartoval Pinďa, kterej musel do arbajtu a tak si pro triko „Finisher“ bude muset dojet zas příští rok…
Pořadí Beskidy MTB Trophy 2011
    Jméno Příjmení                Tým                           Čas celk.      Poř.etapy
1. Bartosz Janowski (DobreSklepyRowerowe–Author-PL) 15:52:37         1-1-1-2
2. Radek Šíbl (4EVER CYKLOBULIS MTBS)                     16:08:53         2-2-2-1
3. Wouter Cleppe (Sofia – BGR)                                 16:38:04         9-3-5-3
4. Piotr Wilk (DobreSklepyRowerowe–Author-PL)              16:59:55         5-12-7-4
5. Werner van der Merwe (West Drayton MBC - GBR)     17:08:41         17-7-6-6
8. Tomáš Gladiš (4EVER CYKLOBULIS MTBS)           17:19:38        22-8-12-8
11.František Haitl (4EVER CYKLOBULIS MTBS)         17:39:10       16-15-26-16
12.Miroslav Brabec (HABRDY)                             17:41:28      21-14-24-18
13.Michal Prokop (ATOM BIKE TREK RACING TEAM)   17:41:42      20-11-28-21
29.Strejda (EXPLOSIW BIKE TEAM/Nýrsko)                18:22:51      15-60-18-31
34.Martin Vít (ALPINE PRO AUTHOR TEAM/Šťáhlavy)    18:54:48      28-35-31-95
48.Ondra Bílek (ROTOR BIKE TEAM/Domažlice)          19:30:53      26-85-67-44
61.Ondra Krejčík (BEESPEE.CZ/Plzeň)                    19:56:11      55-66-83-71
142.Jirka Kovařík (BEESPEE.CZ/Plzeň)                   22:29:12  165-130-149-169
199.Ivča (EXPLOSIW BIKE TEAM/Plzeň)                      24:25:04  177-218-207-282
(ženský 4.)                                                                      (ženský 3-4-3-8)
DNF.Pinďa (EXPLOSIW BIKE TEAM/Blovice)                99:99:99  197-67-66-DNS

foto Marta Rylko
25.6.2011 - 3.ETAPA - Wielka Racza, 73 km, 2 800 m převýšení
Třetí etapa, nazývaná královská, byla nakonec zkrácená "jen" na 73 km. Vyhrál kdo jinej než Bartosz Janowski, tentokrát v čase 3:56, druhej v cíli kdo jinej než Radek Šíbl, tentokrát šest minut zpátky. Celkově má tedy borec z Polska našlápnuto k prvenství, vede už o šestnáct minut. Famózně zajel Strejda, kterej po včerejšku opravil svýho pošramocenýho fichtla a do cíle se dovalil devatenáct celkem a devět v kategorii - za vítězem dojel jen 19 minut, na desítku v kat.M20 teď ztrácí 14 minut a určitě ještě zabojuje! I Pinďa jede líp a líp, tentokrát v cíli dvě šestky a v kategorii dvacetšestka za 4:50. Další závaží na krk dostala Ivča, když zajela do trojky a celkově jede mezi ženskýma čtvrtá! V týmovej soutěži vyjel Explosiw bednu tj.třetí flek, celkově flek čtvrtej. Víc informací není známo, páč se asi buď závodí nebo spí...

24.6.2011 - 2.ETAPA - Biely Křiž, 81 km, 2 857 m převýšení
I druhou etapu Beskidy MTB Trophy, vedoucí převážně po českém území, vyhrál Bartosz Janowski z Polska v čase 4:33, před našim Radkem Šíblem, ten v celkovým pořadí ztrácí deset minut. Ze západočechů byl nejrychlejší Martin Vít (Alpine Pro Author Team) na 35.místě za 5:26hod, ostatní jedou do dvouset. Problémy si tentokrát sedly na Strejdu, kterej jel dlouho brutus, mezičas po třech hodinách šestka v kategorii, pak ale urval šaltr i s patkou a posledních 10 km si zahrál na Kipketra a doběhnul šedesátej za 5:42. Druhá etapa se povedla Pinďovi, kterej jel tentokrát bez defektů a pořád se posouval dopředu až na konečnej 67.flek v čase 5:48. Mezi ženskýma dojela čtvrtá Ivča v čase 7:05, i celkově je čtvrtá.
foto bartek sufin
23.6.2011 - 1.ETAPA - Czantoria - Orlowa, 60 km, 2 406 m převýšení
Dnes odstartoval těžkej etapák napříč Beskydami na česko-polsko-slovenským území. Začínalo se etapou dlouhou 60 km (ve skutečnosti to hodilo o "nepodstatných" 8 km navíc) s převýšením pomálu dva a půl tisíce. Podle pořadatelů lehčí rozjezd, podle účastníků slušnej rachot. Naštěstí bahna bylo snesitelně. Etapu vyhrál Polák Bartosz Janowski za tři a půl hodiny, necelou minutu před druhým, Čechem Radkem Šíblem (4EVER CYKLOBULIS). Perfektně začali explosiwácí, Strejda cíl za necelý čtyři hodiny patnáctej flek absolut, osmej kategorie a třetí z Čechů, takže začal kurde dobře! Ivča strávila na trati víc než pět hodin a po supr výkonu byla ještě nucená se vydrápat na stupně vítězů za třetí flek v kategorii. Beskydy si zašpásovaly s Pinďou a po čtyřech defektech se pořádně zapotil aby to sjel aspoň do dvoustovky. Na trati válčí i další západočeši - Ondra Bílek (Rotor) začal hodně rychle, pak se ale trochu propadl - zatim 26.flek, 28.Martin Vít (AlpinePro), 55.Ondra Krejčík (Beespee), 165.Jirka Kovařík (Beespee), Zejtra se jede druhá etapa, dlouhá bajvoko 94 km, z toho měřených 81 km.